Bitcoin İçin Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
375 kez okundu

Bitcoin, Ethereum ve BitciCoin için teknik görünüm nasıl şekillendi? BTC/USD paritesi için dominance’ın gerilemesi altcoinler için hangi sinyalleri veriyor? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Ethereum ve BitciCoin teknik görünümü nasıl şekillendi? – 13.04.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasının rengi bugün kısmi olarak kırmızı. Lider kripto para birimi Bitcoin kritik seviyenin üzerinde olmasına karşın henüz bunun teyidini vermiş değil. Ethereum’da ise işler iyi gidiyor… En çok merak edilen BitciCoin’de kritik birkaç önemli nokta var.

TIME Dergisi Bilançosunda Bitcoin (BTC) Tutacak!

Günün en ilginç haberi ise yurtdışı kaynaklı. Kurumsal fon yöneticisi Grayscale, kripto para varlıkları konusunda eğitici bir video dizisi hazırlamak için New York merkezli ünlü dergi TIME ile anlaştı.

Ortaklık, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein tarafından duyuruldu ve Sonnenshein, TIME ve başkanı Keith Grossman’ın ödemeyi Bitcoin (BTC) olarak almayı kabul ettiğini söyledi.

Ayrıca, TIME, anlaşma yoluyla aldığı Bitcoin’i fiat’a dönüştürme niyetinde değil ve kripto para varlığını bilançosunda tutacak. Şimdiye kadar ortaklığın daha fazla detayı açıklanmadı.

TIME, ilk olarak 3 Mart 1923’te yayınlandı ve son zamanlarda kripto para sektörüne karşı oldukça ilgili. Mart ayında TIME, NFT çılgınlığına katıldı ve dergi kapağını tokenize ederek 250 bin dolar kazandı.

Peki bu süreçte Bitcoin, Ethereum ve BitciCoin için teknik görünüm nasıl şekillendi? BTC/USD paritesi için dominance’ın gerilemesi altcoinler için hangi sinyalleri veriyor?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.