Bitci, sermayesini yüzde 400 artışla 100 Milyon TL’ye çıkardı

Yiğit
Yiğit Editör
3071 kez okundu

Son periyotta dünyanın önde gelen kadrolarıyla gerçekleştirdiği iş birlikleriyle isminden kelam ettiren Bitci Teknoloji, Türk kripto para bölümüne örnek olmayı sürdürüyor. Türkiye’ye duyduğu itimadın bir göstergesi olarak, ödenmiş sermayesini 20 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükselten Bitci Teknoloji, yüzde 400 artırdığı sermayesiyle yatırımlarına sürat kesmeden devam ediyor.

Mevzuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Kurucusu ve İdare Şurası Lideri Çağdaş Çağlar, “Biz birinci günden bu yana kesimimizde bir düzenleme yapılmasının gerekliliğinin altını çiziyoruz. Bu düzenlemenin kıymetli bir ögesinin da en az 100 milyon TL’lik bir sermaye kaidesi olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, şimdi bu bahiste yapılmış bir düzenleme olmasa da Bitci Teknoloji olarak ödenmiş sermayemizi 100 milyon TL’ye yükselterek kesimimize örnek olmak istedik. Ülkemizin blockchain alanında çok yüksek bir potansiyeli var. Biz Bitci Teknoloji olarak, bu potansiyelin ortaya çıkarılması ve kullanıcılara çok daha inançlı bir yatırım ortamı sunulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KENDİ BLOCKCHAIN’İNE SAHİP TEK TÜRK TEKNOLOJİ ŞİRKETİ

Çağdaş Holding bünyesinde blockchain teknolojileri araştırma ve geliştirme emeliyle Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana daldaki öncü faaliyetlerine devam etmektedir. Birinci etapta kendisine ilişkin mining tesisini ve mining havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, akabinde dünyanın en gelişmiş kripto para alım-satım borsalarından olan Bitci.com’u hayata geçirdi. 2020 yılında ise Türkiye’nin birinci borsa ve ödeme sistemine entegre blockchain’i olan Bitcichain’i geliştiren Bitci Teknoloji, bugün Türkiye’nin kendi blockchain ağına sahip tek teknoloji şirketi pozisyonunda.

Bu blockchain ağı üzerinde Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştiren Bitci Teknoloji, bu kapsamdaki birinci mutabakatları Türkiye’de Karşıyaka Spor Kulübü, Türkiye A Ulusal Basketbol Kadrosu, Eskişehirspor, Ankaragücü; Avrupa’da ise Glasgow Rangers, Real Betis, McLaren Racing, İspanya Ulusal Futbol Grubu ve Wolverhampton Wanderers ile hayata geçirdi.

Bitci Teknoloji, inşaat, güç ve turizm üzere kesimlere yönelik blockchain tahlilleri konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bitci Teknoloji’nin sistem altyapısı büsbütün kendi mühendisleri ve dizayncıları tarafından hayata geçirilmiş olup; şirketin genel merkezi Bodrum’dadır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.