“Bitci.com” TOSFED Baja Kupası’nın İsim Sponsoru Oldu

Yiğit
Yiğit Editör
510 kez okundu

McLaren Racing, İspanya Futbol Milli Takımı, Glasgow Rangers, Real Betis gibi dünya çapında popülerlik kazanmış takımlarla yaptığı iş birlikleriyle adını duyuran Bitci Teknoloji, Türk sporuna destek vereceğini duyurdu.

Otomobil sporlarından basketbola , Futboldan golfe kadar uzanan birçok çeşit spor branşlarına büyük destekler sağlayan Bitci Teknoloji, 2021 TOSFED Baja Kupasının isim sponsorluğunu yapacağını açıkladı.

Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası  DenizliBursaBolu ve Düzce’de organize edilecek 4 yarıştan oluşacak kupaya isim sponsorluğunu üstlenecek. Büyük ölçekte katılım sağlanması beklenen  2021 TOSFED Baja Kupası, kısa adı DENDOFF olan Denizli Offroad Kulübü tarafından 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde ilk ayak olarak başlayarak Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) ve Bolu Offroad Kulübü (BOLOFF) ve Düzce Offroad Kulübü (DOSOD) tarafından düzenlenecek yarışlarla devam edecek.

Bitci.com TOSFED Baja Kupası takvimi aşağıdaki şekildedir.

  • 25-26 Eylül 2021 Denizli
  • 16-17 Eylül 2021  Bursa
  • 13-14 Kasım 2021 Bolu
  • 04-05 Aralık 2021  Düzce

 Bitci.com Formula 1’deki ilk ve tek Türk şirket

Bitci Teknoloji Kurucusu Çağdaş Çağlar, Ülkemizi Formula 1 organizasyonunda temsil eden ilk ve tek Türk şirket olarak, otomobil sporlarının hak ettiği ilgiyi almasını ve baja gibi branşların daha büyük kitlelere ulaşması için çabalamaya devam edeceklerini dile getirdi.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı Bitci.com’un, McLaren takımı ile Formula 1’deki iş birliğinin otomobil sporlarının yükselen değerlerinden olan bajanın, bu desteğin kısa sürede çok  hızlı bir şekilde büyüyeceğine inandığını ifade etti.

4×4 arazi araçları ile  SSV adı ile tanımlanan özel yarış otomobillerinin katıldıkları baja yarışları, yol dışı etaplarda yapılan rally tipi offroad yarışları olarak nitelendirilmektedir. Cuma sabahı başlayarak Pazar akşamı sonlandırılacak şekilde üç gün olarak organize edilen yarışlar, kum, toprak, çakıl zeminli 600 ile 1.000 kilometre  arasında olan parkurlarda yapılacaktır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.