Baby Doge (BABYDOGE) Nedir?

Baby Doge (BABYDOGE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
116 kez okundu

Baby Doge, “babası” olarak görülen Dogecoin topluluğun hayranları tarafından ortaya çıkmış bir kripto para projesidir. Bu makalede Bitci.com olarak Baby Doge Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

Baby Doge (BABYDOGE) Nedir?

Proje, 1 Haziran 2021’de piyasaya sürülmüştür. Son derece hızlı ve Ethereum’dan daha ucuz gas ücretleriyle Binance Smart Chain üzerinde inşa edilmiştir.

Platforma göre Baby Doge, yeni geliştirilmiş işlem hızlarını ve sevimliliğini göstererek babasını etkilemeye çalışmaktadır. Sahipleri ödüllendirilen statik yansıma ile Hiper deflasyonisttir, bu nedenle her işlemde cüzdanınıza otomatik olarak daha fazla Baby Doge tokeni eklenmelidir. Ek olarak yapılan işlemlerin ücretlerinin %5’i token sahiplerine yeniden dağıtılmaktadır.

Platformun web sitesindeki ödüller, NFTS, merkeziyetsiz borsalar ve kripto ödemesi için kredi kartı gibi yeni kavramlarla kriptonun benimsenmesi ana aklıma getirme misyonuna sahiptir. Proje ortaya çıkışının ilk 21 gününde önemli bir başarıya imza atarak 100,000’den fazla yatırımcıya ulaşmıştır.

Baby Doge Protokolü Nedir?

Zamanla azalacak şekilde tasarlanan deflasyonist bir tokendir. Baby Doge sahipleri, cüzdanlarında  Baby Doge tokenlerini tutarak otomatik olarak cüzdana gönderilenden daha fazla BabyDoge kazanacaklar.

Token sahipleri, ekosistemde gerçekleşen her zincirleme işlemden otomatik olarak %5 ücret alacak. Böylece token sahiplerinin cüzdanındaki BabyDoge miktarı artmış olacak.

Baby Doge Kripto Kartı Nedir?

iOS ve Android’de yer alacak Baby Doge uygulaması aşağıdaki özelliklere sahip olacaktır:

  • Kripto para birimleri satın alma.
  • Kripto para birimleri gönderme yeteneği.
  • Yeni TexBit teknolojisi sayesinde kullanıcılar telefon numaraları vasıtasıyla dünyanın herhangi bir yerindeki bulunan kişiye BabyDoge gönderebilecek.
  • Uygulamanın başlangıçta yalnız EEA (Avrupa Ekonomik Bölgesi) ve UK’de (Birleşik Krallık) kullanılması planlanmaktadır.

Baby Doge Swap Nedir?

Lansmanın ardından doğrudan web sitelerinde merkeziyetsiz takas gerçekleştiren ilk meme tokenlerden (şaka maksatlı oluşturulmuş token) biridir.

Paw Wallet Nedir?

Bu cüzdanl kullanıcıların kazandıkları ödülleri, kripto paralarının değerini ve bakiyelerini takip etmesini oluşturulmuştur.

Baby Doge NFT’leri Nedir?

Platformun en büyük projelerinden NFT pazar yeridir. Kullanıcıların kendi NFT’lerini oluşturmalarına, satın almalara ve açık artırmalara izin verecektir. Ek olarak kullanıcıların köpeklere yardım için belli bir oranda bağış yapabilmesine izin verilmesi de planlanmaktadır.

BabyDoge’un (BABYDOGE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Baby Doge toplam arzı 420,000,000,000,000,000 BABYDOGE’dur. Dolaşımdaki arz ise 159,278,394,658,793,747 BABYDOGE’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 17,516,248$ olan projenin piyasa değeri 653,749,197$’dır.

BABYDOGE mevcut fiyatı 0,000000003959$’dır. Ancak Ocak 2022’de 0,000000006345$’ı görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.