Australian Dollar Token (AUDT) Nedir?

Australian Dollar Token (AUDT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
46 kez okundu

Australian Dollar Token (AUDT) Ethereum blok zincirine inşa edilen ve Avustralya Doları’na (AUD) eşit değere sahip bir stabil koindir. Bitci.com olarak bu makalede Australian Dollar Token nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Australian Dollar Token (AUDT) Nedir?

AUDT, kullanıcıların bir Avustralya banka hesabından blok zinciri ekosistemine girip çıkmaları sağlayarak kullanıcıları için fiat ağ geçidi sağlamaktadır. Üstelik AUDT tokeni, kripto para birimi ve fintech girişimleri için gereksinimleri belirleyen Avustralya’nın istihbarat kurumu Austac ile tamamen uyumludur.

Bir Ethereum tokeni olarak AUDT, blok zincirinde saklanıp diğer kullanıcılara serbestçe aktarılabilmektedir. Ek olarak diğer kripto para birimlerine karşı işlem de görebilmektedir. AUDT tokeni ERC-20 standartlarına sahip bir tokendir.

Australian Dollar Token’in (AUDT) Kurucusu Kimdir?

Australian Dollar Token projesi 2017 yılında faaliyete geçmiştir. İnsan kaynakları alanında fark yaratmayı planlayan Chrono.tech şirketi tarafından başlatılmıştır. Şirketin CEO’su Sergei Sergienko’dur. Ek olarak Chrono.tech; plazma tabanlı hibrit kripto para borsası TimeX, serbest iş borsası LaborX ve kripto para bordro çözümü PaymentX girişimlerine sahiptir.

Platform lisanslı bir Avustralya bankasıyla birlikte çalışmaktadır. Bankaya Avustralya Doları’nı gönderdiğinizde dolarınız Australian Dollar Token’a (AUDT) çevrilip cüzdanına aktarılmaktadır.

Australian Dollar Token’in (AUDT) Avantajları Nelerdir?

  • Tokenlerin hızlı kullanımı: Kullanıcılar istedikleri takdirde tokenlerini tekrar Avustralya Doları’na çevirebilmektedir.
  • Düzenli uyumluluk denetimleri: AUSTRAC’a kayıtlı üçüncü taraf bir şirket, düzenli olarak platformu denetleyip sonuçları yayınlayacaktır.
  • Lisanslı bankacılık prosedürü: Platform kullanıcıların paralarının güvende olduğunu belirtmektedir. Çünkü varlıklar, lisanslı bir banka tarafından korunmaktadır.
  • Etheruem: Platform, sınıfının en iyisi olan Ethereum teknolojisinde barındırılmaktadır.

Australian Dollar Token’la (AUDT) Neler Yapılabilmektedir?

  • Volatiliteye karşı önlem: Yerel para biriminizle (Avustralya Dolar) sabit bir paraya (AUDT) erişim sağlamak.
  • Gelişmiş ticaret stratejileri: Çapraz değişim/takas ve çoklu para birimleriyle arbitraj fırsatları.
  • Gerçek dünya ticaretiyle bağlantı: Azaltılan riskle gerçek dünya paraları veya mallarını kriptoyla entegre etme şansı.
  • Avustralyalı tüccarlarla etkileşim: Fiat (itibari) paraya ihtiyaç duymadan diğer tüccarlarla (trader’lar) ortak bir para birimi üzerinde çalışmak.

Australia Dollar Token hakkında daha fazla bilgi edinmek için projenin sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.