Aurory (AURY) Nedir?

Aurory (AURY) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
38 kez okundu

Aurory, oyuncuların zengin ve çeşitli bir evreni keşfetmeye davet edildiği, oynayarak kazanılan bir masaüstü oyunudur. Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Optimum kullanıcı deneyimi için ölçeklenebilirlik ve düşük ücretler sunmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Aurory AURY nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Aurory (AURY) Nedir?

Aurory, Solana üstüne inşa edilmiş ve retro-fütüristik bir evrende geçen Japon rol yapma oyunudur. Oyuncular, tekli ve çoklu farklı oyun modları arasında seçim yapabilmektedir. Tekli oyun modu, 2D animasyonlu elle çizilmiş bir oyundur. Oyuncular, oyunun kahramanı Helios’un “arayışını” takip edip ilerlemek için görevleri yerine getirmeye uğraşırlar.

Oyun, Axie Infinity (AXS) gibi oyunları başarılı yapan play-to-earn mekaniğini kullanmaktadır. Oyuncular, oyunu oynayarak tokenlar ve NFT’ler kazanabilmektedir. Kazanımlar, daha sonra pazardan eşya almak veya oyundaki başarı şansının artırılması için kullanılabilmektedir.

Aurory evrenindeki NFT’lere Aurarians denmektedir. Bu NFT’ler oyun için çeşitli faydalara sahiptir. Öncelikle oyunda görsel kimlik görevi görmektedirler. Yani oyuncunun NTF’si (Aurarians) onun avatarıdır. Ayrıca Aurarian’lar, oyuncuların gelecekteki oyun modlarına erişim sağlar ve ek modları test etmek için anahtar görevi görür.

Üstelik platformun Aurory Marketplace isimli bir pazarı bulunmaktadır. Oyuncular burada eşya, sarf malzemeleri ve kozmetik ürünleri satın alıp takas edebilecektir. Pazar, merkezi olmayan bir değişim platformu olan Serum tarafından desteklenmektedir.

Ek olarak platformun halihazırdaki yatırımcıları arasında Solana, Alameda Research, CMS, Genblock Capitals ve Animoca Brands bulunmaktadır.

AURY Token Nedir?

AURY, oyuncuların hem PvE hem de Pvp oyun modları ile aynı zamanda stake yoluyla kazanabilecekleri çok işlevli ekosistemin tokenidir. Token, geleneksel bir CEX/DEX aracılığıyla ve Aurory’nin oyun içi pazarında takas edilebilmektedir. 

Ek olarak AURY’nin gelecekte yönetim simgesi olarak da hareket etmesi planlanmaktadır. Böylece token sahiplerinin önemli oyun geliştirme kararlarında oy kullanabilmesi sağlanacak.

Aurory’nin (AURY) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre Aurory (AURY) maksimum ve toplam arzı 100,000,000 AURY’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 9,500,000 AURY’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,413,434$ olan projenin piyasa değeri 75,737,576$’dır.

Aurory’nin (AURY) şu anda piyasa işlem gördüğü fiyat 8,01$’dır. Ancak Kasım 2021’de 23,29$’a kadar ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.