Ark (ARK) Nedir?

Ark (ARK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
44 kez okundu

Herkesin özelleştirilebilir ve birlikte çalışabilir blok zinciri oluşturmasına izin veren blok zincir tabanlı bir geliştirme platformudur. Bitci.com olarak bu makalede ARK nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

ARK Public Network, ARK kripto para biriminin resmi evidir. APN, blok zincir geliştiricilerine başarılı olmak için en iyi araçları sağlamak için ARK blok zincirinin yanı sıra projeler, ürünler ve takas hizmetleriyle entegre edilmiştir.

Ark (ARK) Nedir?

Blok zinciri geliştiricilerinin hazırlanmış özellik setleriyle eksiksiz bir bağımsız blok zinciri özelleştirmesine olanak tanımaktadır. İster giriş seviyesinde bir blok zincir meraklısı, ister geliştirici ya da büyük bir kurumsal yapı olun; ARK kullanıcılarına aradıkları blok zinciri çözümlerini sunmaktadır.

Platform, 2017’nin başlarında başlatılmıştır ve ARK Core tarafından desteklenmektedir. Bu, platformu mevcut olan en hızlı blok zincir ağlarından biri haline getirmektedir. Öyle ki APN, sekiz saniyelik blok süreleri ve özel akıllı ARK işlemleriyle dikkat çekmektedir.

ARK Token Nedir?

APN’nin (ARK Public Network) yerel para birimidir. Çeşitli ARK tabanlı ürün ve hizmetleri desteklemek için kullanılmaktadır. Ek olarak HTLC SmartBridge ile uyumludur. Bu birlikte çalışabilirlik protokolü, ARK ekosistemindeki varlıklar arasındaki atomik takası kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

ARK Blockhain (Blok zincir) Framework Nedir?

ARK Core v3, blok zincir uygulamaları oluşturmak için açık ve uyarlanabilir bir framework’tür. Diğer popüler dil ve teknolojilerle bağlantılar içeren TypeScript üzerine kurulmuştur.

  • Açık Kaynak: ARK, herkesin katkıda bulunması izin veren tamamen açık kaynaklı bir platformdur. Üstelik kullanıcılar platforma katkıları karşılığında ödül kazanmaktadır.
  • Modüler Mimari: ARK Blockchain Framework mimarisi tamamen modülerdir ve zincirin uygulamaların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmesine olanak tanımaktadır.
  • ARK Logic – Özel Akıllı İşlemler: ARK Logic, uygulamaların yerel akıllı sözleşme işlevini basit bir şekilde uygulamasına olanak tanıyan özel akıllı işlemler oluşturulmasına olanak tanımaktadır.
  • ARK HTLC SmartBridge: ARK HTLC SmartBrdige, ARK’ın özel zaman kilidi sözleşmelerini kullanarak blok zincirleri arasında değer ve veri alışverişine izin vermektedir.

Ark’ın (ARK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre Ark’ın dolaşımdaki arz miktarı 163,841,740 ARK’tır. Ancak toplam arz miktarı belirsizdir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,736,990$ olan ARK’ın piyasa değeri 132,279,706$’dır.

ARK’ın piyasada şu anda 0,802555$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 10$’ı aşmış ve 10,22$’ı görerek kendi fiyat rekorunu ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.