AMP (AMP) Nedir?

AMP (AMP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
48 kez okundu

AMP, herhangi bir gerçek dünya uygulaması için hızlı ve verimli transferleri kolaylaştırmak için tasarlanan evrensel bir tokendir. Bitci.com olarak bu makalede AMP nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer detaylara da değineceğiz.

AMP (AMP) Nedir?

Teminat tokeni olarak adlandırılmaktadır. AMP teminat olarak kullanıldığında değer transferleri garanti edilip anında sonuçlanabilmektedir. Dayanak varlık, saniyeden güne kadar sürebilen süreç devam ederken AMP tarafından emanette tutulmaktadır.

İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde AMP teminatı serbest bırakılmaktadır. Sonrasında ise başka bir transfer teminatı almak için sistem kullanabilir hale getirmektedir.

Kuruluşlar, işlemlerini güvence altına almak ve sorunsuz gerçekleştirmek için AMP’yi kullanabilmektedir. Platform hızlı, güvenli işlemleri kolaylaştırmayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Platformun öne çıkan ismi Flexa CEO’su Tyler Spalding’dir. Bununla birlikte platformun tokeni AMP’dir ve Eylül 2020’de piyasaya çıkmıştır.

AMP Tokeni Nedir?

Flexa dijital varlıkların evrensel olarak kabul edilmesini sağlamak için tasarlanan bir ticari ödeme ağıdır. Mallar ve hizmetler için ödemeler, sahtekarlık olmadan ve düşük maliyetle anında yetkilendirilmektedir.

AMP tokeni, ağ içindeki riski merkezden uzaklaştırmak için Flexa içinde tekil teminat türü olarak hizmet etmektedir. Ek olarak ödeme işlevini etkinleştirmek için uygulamalar ve topluluklar, kullanıcılar adına AMP tokenlerini toplu olarak stake edebilmektedir.

AMP, akıllı sözleşmeler aracılığıyla koşullu erişim haklarını uygulayan ve Ethereum üzerine inşa edilen ERC-20 uyumlu bir tokendir. Token arabirimi, harici işlem protokolleriyle evrensel birlikte çalışabilirliğe izin vermektedir.

AMP’nin (AMP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine AMP’nin toplam arzı 99,443,409,608 AMP’dir. Dolaşımdaki arz ise 48,013,928,909 AMP’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 17,053,084$ olan platformun piyasa değeri 1,471,141,150$’dır.

AMP’nin şu anda işlem gördüğü fiyat 0,03247324$’dır. Ancak Haziran 2021’de 0,120813$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Ayrıca AMP hakkında daha fazla bilgi edinmek için platformun web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.