Alpaca Finance (ALPACA) Nedir?

Alpaca Finance (ALPACA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
82 kez okundu

Alpaca Finance kaldıraçlı yield farming olanağı tanıyan bir kredi protokolüdür. “Yield farming” kripto para ekosisteminde getiri ve ödül kazanmak için kripto para stake etme veya ödünç verme işlemine denmektedir. Platform Binance Smart Chain (BSC) altyapısını kullanır. BSC üzerinde işlem görmek oldukça verimlidir. Diğer zincirlere göre daha az gaza mal olur ve bu da verimi arttırır.

Platformun kripto para birimi ALPACA’dır. Bu token bir yönetişim tokenidir. Fayda tokeni olarak ekosistemin korunmasında ve sürdürülmesi için gereklidir.

Alpaca Finance’ın (ALPACA) Amacı Nedir?

Alpaca Finance borç vericilerin güvenli gelirler elde etmesine yardım etmektedir. Ayrıca borçlulara kaldıraçlı pozisyonları için düşük teminatlı krediler verir. Platformun sahip olduğu temel amaç farming ilkelerini gelire dönüştürmektir.

Tüm DeFi ekosistemi için bir etkinleştirici olarak Alpaca Finance, entegre borsaların likidite katmanını güçlendirerek, LP borç alanlarını ve borç verenlerini birbirine bağlayarak sermaye verimliliğini artırmaktadır. Bu işlev sayesinde platform, DeFi (Merkeziyetsiz Finans) içinde temel bir yapı taşı haline gelir. Ayrıca Alpaca, ön satış gerçekleştirmemiştir. Kendilerini adil bir lansman projesi olarak tanıtan platform, insanlar için inşa edilen bir ürün olduklarının altını çizmiştir.

Platform kullanıcıları alacaklı ya da borçlu olarak platforma giriş yapabilir. Alacaklı olarak kullanıcılar, borçluların ödeyeceği faiz ve platformun teşvikleri sayesinde gelir ederler. Borçlu olarak ise ticaret ücretleri ve teşvik ödülleriyle gelir elde edilebilmektedir. Öte yandan platform “tasfiye memuru” olarak üçüncü bir kullanım biçimi daha sunmaktadır. Tasfiye memuru kaldıraçlı çiftlik pozisyonları havuzunu izler ve teminat çok düştüğünde bunları tasfiye eder.

Alpaca Finance’ın (ALPACA) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Alpaca Finance’ın maksimum arzı 188,000,000 ALPACA’dır. Dolaşımdaki arz ise 153,769,485 ALPACA’dır. Platform şu anda 0,358905$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak 6 Mart 2021’de 8,78$’a kadar yükselmiş ve rekor fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.