Aavegotchi (GHST) Nedir?

Aavegotchi (GHST) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
78 kez okundu

Aavegotchi (GHST) hem DeFi (Merkeziyetsiz Finans) hem de NFT (Non-Fungible Token) piyasasında işlev sahibi olacak kripto parayı yaratmayı hedefleyen bir projedir. Aave tarafından ve Tamagotchi oyunundan esinlenerek geliştirilmiştir. Ethereum tabanlıdır. Platformun tokeni “ghost” yani hayalet kelimesinden esinlenerek belirlenmiştir. (GHST)

Aavegotchi (GHST) Nedir?

Aavegotchi iki sektörü (DeFi ve NFT) bir araya getirip farkı sistemlere tek platform üzerinden erişmeyi hedeflemektedir. Platform DeFi token teminat payları, nadirlik, DAO tarafından yönetilen oyun mekaniği,  akıllı sözleşmeler ve “dünya belediyesi” tarzında bir açık oylamayla açık metaverse dahil birçok blok zinciri oyun sektörüne getirmektedir. Ek olarak dünyayı dijital değerlerle desteklenen oynamaya açık NFT’lerle tanıştırmayı amaçlamaktadır.

Aaevegotchi’nin (GHST) Özellikleri Nelerdir?

Aavegotchi evreni giyilebilir eşyalar, sprit force (Emanet Sözleşmesi Adresi) ve bazı özelliklerden oluşur. Platform kullanıcılarına oyun halinde bir DeFi sunar. Kullanıcılarının Aavegotchileri toplamasına ve yarıştırmasına izin veren bir DeFi projesidir.

  • Giyilebilir Eşyalar: Aavegotchiler, “aToken” emanetini yönetmeye ek olarak Aavegotchi ekosisteminde giyilebilir cihazlar olarak bilinen ERC271 ve ERC1155 NFT’lerini yönetmelerine olanak tanıyan ERC988 standardını da genişletmektedir.
  • Özellikler: Platform özellikleri Rastgele geliştirilen özellikler, akrabalık, tecrübe, seviye ve buluşma yeri olarak ayırmıştır.
  • Sprit Force: Her Aavegotchi ERC721 NFT’si, “aToken” özelliklerini tutan bir emanet sözleşme adresini yönetir. “aTokenlar” cüzdanda tutulan “aToken” miktarı arttıran Aave’nin LendingPool’u aracılığıyla getiri üretir.

Aavegotchi GHST Tokeni Nedir?

GHST, DAICO tarafından piyasaya çıkarılmıştır. DAO ekibi tarafından kullanılan yönetişim tokenidir. Giyime açık NFT’ler almak için de kullanıcılar GHST’i kullanmaktadır. Ek olarak Aavegotchi’den parsel almak için kullanacağınız REALM tokenine sahip olmak için GHST tokenini stake etmeniz gerekmektedir.

Aavegotchi’nin (GHST) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Aavegotchi, toplam 63,745,450 GHST’lik bir arza sahiptir. Bu arzın 61,754,450 GHST’lik kısmı dolaşımdadır. Projenin mevcut fiyatı 1,98$’dır. Ancak 25 Kasım 2021’de 3$’ı aşmış ve 3,08$’ı görerek rekor kırmıştır. Projenin piyasa değeri 122,491,286$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.