2021 TOSFED Baja Kupası’nın İsim Sponsoru Bitci.com Oldu!

2021 TOSFED Baja Kupası’nın İsim Sponsoru Bitci.com Oldu!

Bitci.com
Bitci.com
827 kez okundu

Türk sporuna takviyesini artırarak sürdüren Bitci.com, Türkiye Araba Sporları Federasyonu ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında 2021 TOSFED Baja Kupası’nın isim sponsorluğunu üstlendi.

Bitci Teknoloji, Türk sporunu desteklemeye devam ediyor!

Son periyotta McLaren Racing, İspanya Futbol Ulusal Ekibi, Glasgow Rangers, Real Betis üzere dünyaca ünlü ekiplerle hayata geçirdiği iş birlikleriyle isminden kelam ettiren Bitci Teknoloji, Türk sporunu desteklemeye devam ediyor.

Bugüne kadar futboldan golfe, araba sporlarından basketbola kadar, sporun farklı branşlarına değerli takviyelerde bulunan Bitci Teknoloji, son olarak TOSFED Baja Kupası’nın isim sponsorluğunu üstlendi. Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası Denizli, Bursa, Bolu ve Düzce’de gerçekleştirilecek 4 yarıştan oluşacak. Tertibin birinci ayağı 25-26 Eylül tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek.

2021 TOSFED Baja Kupası’nın İsim Sponsoru Bitci.com Oldu!

Formula 1’deki tek Türk şirketi: Bitci.com!

Hususla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Kurucusu Çağdaş Çağlar, şirket olarak sporun birleştirici gücüne sonuna kadar inandıklarını söz ederken, “Bu kapsamda ülkemizde farklı spor branşlarını desteklemekten büyük memnunluk duyuyoruz. Ülkemizi Formula 1 tertibinde temsil eden birinci ve tek Türk şirket olarak, araba sporlarının ülkemizde de hak ettiği ilgiyi görmesi ve baja üzere branşların daha büyük kitlelere ulaşması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı ise yaptığı açıklamada Bitci.com’un, McLaren ekibi ile Formula 1’deki iş birliğinin akabinde, ülkemizde de araba sporlarına dayanak vermesinden çok keyifli olduklarını belirterek “Otomobil sporlarının yükselen bedellerinden bajanın, bu takviye sayesinde kısa müddette çok daha süratli gelişeceğine inancımızla bu iş birliğinin sporumuza güzel olmasını diliyor, Bitci.com’a teşekkür ediyorum” dedi.

Toplam 4 yarıştan oluşacak

Offroad disiplininin yükselen yıldızı Baja branşı, 2021 döneminde Bitci.com TOSFED Baja Kupası ismi altında Denizli, Bursa, Bolu ve Düzce’de, sırasıyla Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında gerçekleştirilecek 4 yarıştan oluşacak.

Bu dönem büyük bir iştirake sahne olması beklenen 2021 TOSFED Baja Kupası, kısa ismi DENDOFF olan Denizli Offroad Kulübü tarafından Denizli’de düzenlenecek birinci ayak ile başlayarak, sırasıyla Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) ve Bolu Offroad Kulübü (BOLOFF) ve Düzce Offroad Kulübü (DOSOD) tertipleriyle tamamlanacak.

2021 TOSFED Baja Kupası’nın İsim Sponsoru Bitci.com Oldu!

Parkur uzunluğu 600 – 1.000 Km ortasında

4×4 arazi araçları ile buggy yahut SSV ismi verilen özel yarış araçlarının katıldıkları, Baja yarışları, yol dışı etaplarda gerçekleştirilen rally tipi offroad yarışları olarak biliniyor. Cuma sabah başlayıp Pazar akşam bitecek formda üç gün olarak düzenlenen yarışlar, toplam uzunluğu 600 ile 1.000 kilometre ortasında olan kum, toprak, çakıl tabanlı parkurlarda gerçekleştiriliyor.

Yarış takvimi aşağıdaki üzeredir:

  • 25-26 Eylül 2021 Denizli
  • 16-17 Eylül 2021  Bursa
  • 13-14 Kasım 2021 Bolu
  • 04-05 Aralık 2021  Düzce

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.